צור קשר
מחלקת מחקר ואנליזה

סקירות ומאמרים

מהו משמעות סימן הקריאה בשם הקרן?
מידע נוסף אודות חשיפה אפשרית בקרן לסיכון שאינו מתבטא בשני הפרמטרים של פרופיל החשיפה הינו סימון קרנות שעשויות להיות חשופות לאג"ח שאינן מדורגות בדירוג השקעה (איגרות חוב קונצרניות המדורגות בדירוג נמוך
מ"דירוג השקעה" – (BBB-) או דירוג מקביל לו, או שאינן מדורגות כלל) בשיעור העולה על החשיפה המרבית שלהן למניות כעולה מדרגת החשיפה של הקרן למניות. קרנות אלו נדרשו להוסיף לצד פרופיל החשיפה של הקרן, כחלק משמה, את הסימן "(!)". אם בחר מנהל הקרן שלא להוסיף את הסימן (!) לשם קרן מסוימת בניהולו, המשמעות דומה להוספת התחייבות למדיניות ההשקעות של הקרן לפיה הקרן לא תיצור חשיפה לאג"ח שאינו מדורג בדירוג השקעה בשיעור העולה על שיעור החשיפה המרבי של הקרן למניות, כעולה מדרגת חשיפת הקרן למניות. לדוגמא, בקרן שמדיניות ההשקעה אינה חשופה למניות כלל, אם אין סימן קריאה - סימן שהקרן לא משקיעה כלל באג"ח בדירוגים נמוכים.
לרשימת כתבות
האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות/פנסיוני בכל הנוגע לביצוע פעולה בניירות ערך ו/או בנכסים פיננסיים/פנסיוניים. אין לראות באמור לעיל הצעה או המלצה להחזקה, רכישה או מכירה לנייר ערך ו/או נכס פיננסי ו/או לביצוע כל עסק בהם. לאנליסט אי.אמ.אס שרותי ניהול השקעות בע"מ ולחברות הבת שלה עשויות להיות אחזקות בניירות הערך שמוזכרים במאמר. לכותב המאמר אין עניין אישי. האמור לעיל כולל דעות, הערכות ואומדנים ואינו מתיימר להיות ניתוח מלא של כל הנסיבות והעובדות הקשורות בו, אשר אף עשויות להשתנות מעת לעת. חברות קבוצת אנליסט לא יהיו אחראיות לכל נזק הפסד, אובדן, או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות נזק עקיף או ישיר שיגרמו למי שמסתמך על האמור במאמר לעיל.